Express Ilustrowany: 300 tysięcy osób na Light Move Festival

Około 300 tys. osób obejrzało w weekend Festiwal Światła w Łodzi. Mieniące się różnymi kolorami ściany kamienic podziwiali nie tylko łodzianie, ale i przyjezdni.

- Byłam każdego wieczoru na Piotrkowskiej i były tam rzeczywiście tłumy. Trudno oszacować dokładną liczbę zwiedzających, ale według szacunków służb było to ok. 300 tys. osób – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Miasto już myśli nad kolejną edycją festiwalu. Ponieważ podczas weekendu tłumy zwiedzających kilkakrotnie zablokowali ulicę Piotrkowską, rozważane jest oświetlenie także innych budynków w mieście – tak by ulica Piotrkowska mogła „odetchnąć”. Mają zostać też przygotowane parkingi dla aut poza centrum, skąd chętni do oglądania pokazów byliby dowożeni na miejsce świetlnych atrakcji komunikacją miejską. – Na festiwalu byli artyści z Francji, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii. Było nam niezmiernie miło, bo powiedzieli, że taka atmosfera jaka jest w Łodzi, nie spotkała ich w żadnym innym miejscu na Ziemi. Wydaje mi się, że nic piękniejszego nie mogło nam się wydarzyć – mówi Beata Konieczniak z fundacji Lux Pro Monumentis, pomysłodawca festiwalu. 

Czytaj więcej: http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3607807,300-tysiecy-osob-na-light-move-festival,id,t.html