VU MAG: ŚWIATŁO JEST NAJWAŻNIEJSZE!

dniach 10-12 października odbył się po raz czwarty Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival – jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, organizowana przez Fundację Lux Pro Monumentis.

40 iluminowanych wielkomiejskich kamienic, 12 wielkoformatowych projekcji w tym spektakle audiowizualne w technologii mapping 2D i 3D, oraz 15 INSTALACJI świetlnych obejrzało ponad 400 tys. widzów z Polski i zagranicy.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival / Łukasz Czarnecki

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival / Łukasz Czarnecki / materiały prasowe

Całości dopełniły koncerty w nietypowych aranżacjach. Dużą popularnością cieszył się koncert z cyklu „W Świetle Okien … Michał Urbaniak z zespołem: Jazz To Wolność”. Swoje niezwykle kreatywne iluminacje przedstawili także artyści krakowskiej grupy Visualsupport, absolwenci Politechniki Łódzkiej oraz goście z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival / Kozłowksi i Kaczmarkiewicz / materiały prasowe

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival / Kozłowski i Kaczmarkiewicz / materiały prasowe

W ciągu trzech dni festiwalowych swoje dzieła zaprezentowali najwięksi artyści z Polski i Europy. Light.Move.Festival. po raz kolejny odniósł sukces – udowodnił, że nowoczesne technologie audiowizualne potrafią wydobyć piękno postindustrialnego miasta.

ZOBACZCIE WIDEO!

VU MAG

http://vumag.pl/polecamy/swiatlo-jest-najwazniejsze,64137.html