TVP.PL: Festiwal Światła – podsumowanie

300 tysięcy osób odwiedziło ulicę Piotrkowską podczas Light Move Festivalu. To jedna z nielicznych organizowanych cyklicznie imprez, która do Łodzi przyciąga takie tłumy i ożywia główną ulicę miasta.

3 dni, 10 trójwymiarowych projekcji, 15 świetlnych INSTALACJI i 40 iluminacji na budynkach. A wszystko obejrzało ponad 300 tys. osób. Z całej Polski. To absolutny rekord festiwalu.
Policjanci nie mieli zgłoszeń ani o bójkach ani o kradzieżach. Więcej pracy miała za to drogówka. W piątek potrzebne były dodatkowe patrole, żeby upłynnić ruch w centrum.
W sobotę i w niedzielę i mieszkańcy i uczestnicy festiwalu częściej korzystali już z autobusów i tramwajów. Tu też organizatorzy i miasto wyciągają pierwsze wnioski – następnym razem warto pokazać nie tylko Pietrynę ale większą część Łodzi.
Festiwal Światła przyciągnął na ulicę Piotrkowską nie tylko łodzian, ale też gości z Poznania, Warszawy, czy z Pomorza. Takich tłumów na Pietrynie nie było dawno.
Żeby takich festiwali na Piotrkowskiej było więcej potrzebnych jest więcej kreatywnych pomysłów. Miasto wspiera take inicjatywy, ale samo nie jest ich organizatorem. Służy pomocą, doradza, zachęca.  I dziś czeka na kolejne podobne projekty.
J. Kaczmarek – ŁWD
 http://www.tvp.pl/lodz/aktualnosci/spoleczne/festiwal-swiatla-podsumowanie/17226504