PARTNERZY i SPONSORZY 2014

Podczas IV edycji w 2014 roku wspierali nas:

Główny partner:

Miasto Łódź

Łódź to ważny ośrodek kulturalny na mapie Polski i Europy. Zwana Miastem Czterech Kultur, przez lata rozpoznawana była głównielogo_wer_horyzont_zhaslem_pl_kolor jako miasto filmu. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o Łodzi jako mieście festiwali, których w kalendarzu kulturalnym jest kilkadziesiąt w roku. „Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła” Light. Move. Festival. to doskonałe narzędzie promocji miasta, historii jego architektury i dziedzictwa kulturowego. Miasto Łódź nieprzerwanie od pierwszej edycji wspiera Fundację w organizacji działań festiwalowych.      

Partnerzy strategiczni:

Philips

Tradycje obecności firmy Philips w Polsce mają już ponad 90 lat. W 1921 roku Anton Philips – współzałożyciel i właściciel koncernuLMF - Partner strategiczny - Philips Lightning Polska – nawiązał kontakty z firmą braci Borkowskich, wyznaczając jej rolę dystrybutora swoich wyrobów w Polsce. Już w następnym roku w wykupionej fabryce w Warszawie rozpoczęto produkcję lamp Philips. Dokładnie 90 lat później w 2011 roku firma Philips nawiązała współpracę z Fundacją Lux Pro Monumentis i zaangażowała się w organizację pierwszego w Polsce „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light. Move. Festival. w Łodzi stając się Partnerem Strategicznym Festiwalu. Od samego początku istnienia Festiwalu, Philips wspiera fundację przy organizacji wydarzenia swoją wiedzą i profesjonalizmem. Aranżacja i wykonanie oryginalnych i odważnych iluminacji architektoniczno-artystycznych oraz iluminacji grup zieleni parkowej to dzieło, które jak co roku wykonane zostanie w oparciu o sprzęt i wizję artystyczną Philips.

Tygodnik ANGORA

„Tygodnik Angora” ukazuje się od 1990 roku i jest liderem na rynku sprzedaży wśród tygodników społeczno-politycznych, w którym można
znaleźć przedruki artykułów z polskich tygodników, gazet ogólnopolskich i lokalnych, a także materiałyLMF - Partner strategiczny - Tygodnik Angora z czasopism zagranicznych. Dodatkowo w każdym wydaniu zamieszczane są materiały redakcyjne: felietony, komentarze, wywiady, a specjalnie dla dzieci przygotowywana jest wkładka „Angorka”. Od pierwszej edycji Festiwalu „Tygodnik Angora” konsekwentnie pełni rolę łódzkiego mecenasa kultury wspierając Fundację swoim doświadczeniem, wiedzą i pozytywną energią!  

Partner:

Narodowe Centrum Kultury1-nck

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce.
Przedmiotem działań Narodowego Centrum Kultury jest edukacja kulturalna oraz zwiększanie zainteresowania kulturą i sztuką, rozwój i profesjonalizacja sektora kultury, promocja polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu europejskiego dziedzictwa kulturowego i podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej.  

 

Partnerzy Projektu:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

WFOŚiGW w Łodzi jest samorządową osobą prawną od ponad 20 lat spełniającą swoją misję, której głównym celem jest finansowe wspieranie przedsięwzięć realizowanych na terenie województwa łódzkiego, służących ochronie środowiska i poszanowaniu jego wartości zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

IV edycja Festiwalu jest dofinansowana w formie bezpośredniej ze środków WFOŚiGW w Łodzi w zakresie realizacji dedykowanej wielkoformatowej projekcji w technologii mappping 3D i 2D o tematyce proekologicznej, realizacji artystycznego projektu świetlnej interaktywnej instalacji edukacyjnej promującej wiedzę na temat łódzkich rzek: „W Poszukiwaniu Rzek”, oraz organizacji drugiej edycji konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” w ramach IV edycji „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła.
Wysokość dofinansowania to 130 000 PLN. Całkowity koszt zadania w części objętej dofinansowaniem WFOŚiGW w Łodzi szacowany jest na 153 000 PLN.

Łódzkie promujelogo_promuje_lodzkie

„Łódzkie promuje” – to hasło nowej kampanii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, promującej region i jego atrakcje. Przyciąga uwagę charakterystyczne logo w kształcie przypominającym metkę do ubrań i  nawiązujące do włókienniczej tradycji województwa.

 Mecenasi Projektu:

PGNiGznak_uzupelniajacy_PANTONE

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG SA) jest spółką giełdową obecną w
indeksie największych polskich firm (WIG 20), zajmującą się
poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą i dystrybucją paliw gazowych i płynnych.

Rossmann

Firma Rossmann od 21 lat działa w Polsce. Swój pierwszy sklep otworzyła w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Od samego początku swojej ROSS-LOGO-CLAIM [Przekonwertowany]działalności utożsamia się z tym miastem. Właśnie tutaj jest centrala firmy, funkcjonuje główne centrum logistyczne i znajduje się wyjątkowa drogeria ze Strefą Urody, czyli miejscem gdzie można wykonać zabiegi kosmetyczne. Rossmann ma w Polsce ponad 930 sklepów. W asortymencie znajduje się 16 tysięcy produktów 800 różnych marek, a w tym 35 marek własnych.

Sponsorzy:

Fujitsu

Fujitsu Global Delivery Centre Łódź, otwarte w marcu 2009 roku pełni kluczową rolę w globalnej sieci usługowej Fujitsu.fujitsu Oferujemy szeroki zakres usług informatycznych: Service Desk, RIM, R&D oraz Centrum Usług Wspólnych, zarówno dla naszych globalnych klientów, jaki i wewnętrznych struktur Fujitsu.

Drukarnia Prasowa S.Alogo.cdr

Drukarnia Prasowa S.A. w Łodzi to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją, zajmująca się drukiem offsetowym rolowym. Oferują szeroki wachlarz produktów takich jak: czasopisma, magazyny, katalogi, gazetki i ulotki reklamowe, broszury, foldery i plakaty.

NLF Torpol-Astaldi

NLF Torpol-Astaldi s.c. to spółka powołana przez poznańską firmę Torpol i włoską firmę Astaldi w celu budowy nowego Dworca Łódź Fabryczna.

Firma Torpol, która jest liderem Konsorcjum Torpol-Astaldi-PBDiM-Intercor, specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów komunikacyjnych takich jak: szlaki i stacje kolejowe, torowiska tramwajowe, drogi i ulice oraz obiekty inżynierskie. W ramach swojej działalności świadczy również usługi z zakresu budowy, modernizacji i remontów sieci elektroenergetycznych napowietrznych i kablowych SN i NN, sygnalizacji świetlnej sterowania ruchem drogowym, systemów oświetlenia ulicznego i sieci telekomunikacyjnych, a także usługi z zakresu projektowania inwestycji komunikacyjnych transportu kolejowego i drogowego. Od ponad 20 lat Torpol modernizuje szlaki i linie kolejowe dostosowując ich jakość i parametry do wymogów stawianych przez unijne i międzynarodowe przepisy o ruchu kolejowym. Torpol był pierwszą prywatną firmą w Polsce, która prowadziła prace przystosowujące linie kolejowe do prędkości 160 km/h. Na terenie miast tworzy zielone torowiska tramwajowe, wyposażone w systemy tłumienia drgań i ekrany akustyczne. Do najważniejszych realizacji firmy należą m.in.: przebudowy wielu ważnych odcinków linii kolejowych E20, E30 i E65, będących polską częścią paneuropejskich korytarzy transportowych; modernizacja stacji Gałkówek w ramach przebudowy połączenia kolejowego Warszawa – Łódź, jak również wybudowanie nowoczesnych tras tramwajowych na terenie Poznania i Gdańska. Firma systematycznie umacnia swoją pozycję w Norwegii dzięki zdobyciu kolejnych nowych kontraktów: na budowę nawierzchni torowej dla metra w Oslo oraz prace drogowe na rzecz Statens vegvesen, norweskiego zarządcy dróg. W lipcu 2014 r. Torpol z sukcesem zadebiutował na Giełdzie.

 

Astaldi jest liderem wśród przedsiębiorstw budowlanych we Włoszech i jedną z najważniejszych firm w sektorze budowlanym na świecie. Działa w obszarze infrastruktury transportowej, budownictwa wodnego i energetycznego, a także budownictwa przemysłowego i ogólnego  jako generalny wykonawca,  a także jako koncesjonariusz. W 2011 r. firma Astaldi znalazła się na 93. miejscu wśród 225 najważniejszych firm budowlanych na świecie w rankingu ENR (Engineering News-Record). Notowana na giełdzie w Mediolanie od 2002 r., firma Astaldi zatrudnia ponad 8800 pracowników, generuje przychód wysokości ponad 2 mld euro i ma portfel zamówień wart ponad 9 mld euro. Astaldi swoją renomę buduje od ponad 85 lat. W Algierii, Chile, Peru, Polsce, Rumunii, Turcji, Wenezueli – krajach, które stanowią najważniejszy obszar działalności firmy za granicą, Astaldi angażuje się przede wszystkim w projekty związane z inżynierią wodną, energią, infrastrukturą transportową. Infrastruktura transportowa to pole zainteresowania firmy również w Stanach Zjednoczonych. Z kolei w krajach takich jak: Bułgaria, Kostaryka, Salwador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Rosja, Astaldi jest zaangażowana w projekty związane z budownictwem wodnym i transportowym. Pierwsze realizacje Astaldi w Polsce przypadają na  rok 2009 i wiążą się z zamówieniem na projekt i budowę II linii warszawskiego metra. Od tamtego czasu Astaldi z sukcesem uczestnicy w najważniejszych projektach infrastruktury transportowej w kraju, do najważniejszych osiągnięć należą następujące kontrakty:

- II linia metra w Warszawie – 6 km podziemnej kolei; 7 stacji, tunel pod Wisłą. Tunele są wykonywane w technologii TBM (Tunnel Boring Machine).

- modernizacja linii kolejowej Warszawa Łódź, etap II, Lot B2 – odcinek Łódź Widzew Łódź Fabryczna ze stacją Łódź Fabryczna oraz budowa części podziemnej dworca Łódź Fabryczna przeznaczonej do odprawy i przyjęć pociągów oraz obsługi podróżnych, przebudowa układu drogowego i infrastruktury wokół multimodalnego dworca Łódź Fabryczna – budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego nad i pod ul. Węglową.

- budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. Zakład ma być gotowy z końcem 2015 r.

- modernizacja połączenia kolejowego ze stacji Kraków Główny do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach.

Partnerzy Stowarzyszeni:

 

PGE1776b

Podstawowym zadaniem PGE Dystrybucja S.A. Oddziału Łódź-Miasto, czyli OPERATORA Sieci Dystrybucyjnej (OSD) jest zapewnienie dostaw do Klientów energii elektrycznej o wymaganych parametrach technicznych oraz zapewnienie jak najpewniejszej ciągłości zasilana. 

Ponadto dla Klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z zasady TPA przez wybór Sprzedawcy energii elektrycznej, PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Miasto pełni rolę koordynatora przy realizacji zawartych umów sprzedaży energii elektrycznej. 

 

Bielecki ArtPrzechwytywanie

Powołana w 2009 roku Fundacja Bielecki Art to instytucja kreująca i wspierająca przedsięwzięcia z obszaru szeroko rozumianej kultury, pomagająca młodym, utalentowanym ludziom w starcie w dorosłe, artystyczne życie.

Syzanlogo_marcin

Firma Syzan specjalizuje się w projektowaniu scenicznych instalacji świetlnych. Wynajmuje, sprzedaje i instaluje oświetlenie i nagłośnienie. Posiada doświadczony zespół realizatorski oraz znakomicie wyposażone zaplecze techniczne. Jednocześnie rozwija swoją działalność obejmującą kreację i realizację eventów dla klienta biznesowego oraz wydarzeń kulturalnych i społecznych.

Światłyl

„Światły” jest firmą która dostarcza Polakom produkty czołowych włoskich firm oświetleniowych i meblarskich.  Oprócz sprzedaży świadczą usługi związane z przygotowaniem projektu jak i pomoc przy końcowej realizacji realizacji wnętrza.

Hotel Novotel Łódź Centrum

LODZ_CENTRUM_rgb

Hotel Novotel Łódź Centrum to nowa generacja komfortu. Łączy funkcjonalne wnętrza, nowoczesny design i innowacyjną technologię. Hotel znajduje się w samym sercu Łodzi, w sąsiedztwie najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, w tym słynnej ulicy Piotrkowskiej. Jest doskonale skomunikowany z lotniskiem, dworcem kolejowym i biznesowymi częściami miasta.

Kobra Security

Biuro Ochrony i Usług Detektywistycznych KOBRA SECURITY Sp. z o.o. prowadzi działalność od roku 1989, proponując usługi w  kompleksowej obsłudze z zakresu ochrony, począwszy od ochrony fizycznej, poprzez instalację systemów technicznej ochrony wspieranej przez własne załogi interwencyjne, monitoring pojazdów, usługi transportu gotówki po usługi detektywistyczne.

 

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych02_logo_aoia_wer_podst2

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA) to miejska instytucja kultury powstała w 2005 r. z połączenia Akademickiego Ośrodka Kultury i legendarnego Teatru 77. Działalność Ośrodka koncentruje się na aktywizacji społecznoś ci akademickiej w przestrzeni związanej z kulturą i sztuką.

Kamikaze

Jesteśmy niezależną agencją interaktywną z zacięciem strategicznym. Od 8 lat planujemy, projektujemy i realizujemy kampanie w internecie dlakamikaze_lift największych marek w Polsce. Nie wierzymy w rzeczywistość wirtualną i nie lubimy literki „e” przed słowem marketing. Internet jest dla nas naturalnym punktem wyjścia dla kompleksowych strategii marketingowych, a kampanie które realizujemy wykorzystują najbardziej efektywne narzędzia ON/OFF.

Zarząd Zieleni MiejskiejLOGO

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi jest organem władz miasta zajmującą się realizacją zadań w zakresie utrzymania urządzonych terenów zielonych w mieście. Sprawuje opiekę nad miejską zielenią wysoką i dekoracyjną, lasami, rezerwatami przyrody i łódzkim ogrodem zoologicznym.

Selgros

Selgros_logotyp_new

 

Lodz360.comLodz360

„Lodz360” – a właściwie Tomasz Brodecki  to rekomendowany fotograf programu Google Business View. Realizuje prezentacje łódzkich atrakcji i firm w formie wirtualnego spaceru stworzonego ze zdjęć 360 stopni.

 

Miejska Galeria SztukiLogo_MGS

Miejska Galeria Sztuki powołana przez Magistrat m. Łodzi w 1924 r. W szerokim zakresie prezentuje polską i obcą sztukę współczesną we wszystkich formach, technikach i mediach. Prowadzi działalność edukacyjną i wydawniczą.

KN Illumination WAPPlogo

Działające pod patronatem Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej - Koło Naukowe Studentów Illumination, pod opieką dr inż. arch. Hanny Michalak zajmuje się zajmuje się rozwojem zainteresowań logo12studentów problematyką z zakresu: kreowania przestrzeni przy użyciu światła, a w szczególności światła sztucznego;  iluminacji obiektów architektonicznych w przestrzeni miejskiej, wiejskiej i w krajobrazie otwartym, iluminacji detalu urbanistycznego, architektonicznego,   oświetlania wnętrz architektonicznych oraz artystycznych  instalacji i eventów w przestrzeni..   

 

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Instytucja powstała w 2010 roku. Jego celem jest prowadzenie działalności w zakresie popularyzowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej oraz innych kultur mających znaczący wpływ na rozwój miasta. Centrum prowadzi działalność edukacyjną, organizuje wydarzenia wielokulturowe, realizuje działania na rzecz upamiętnienia Ocalałych i Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i ich rodzin, a także spacery, wykłady otwarte, wystawy, koncerty czy przedstawienia. W zakres działań instytucji wchodzi także działalność wydawnicza. Projekty przygotowywane przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana mają charakter zarówno międzynarodowy jak i lokalny.

Muzeum Miasta Łodzi

Swoją siedzibę ma w jednym z najbardziej okazałych budynków miasta, w dawnym Pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Ta monumentalna rezydencja jest wizytówką Łodzi i świadectwem jej XIX-wiecznej potęgi. W tym miejscu zaczyna się długa opowieść o historii i kulturze miasta oraz o jego wybitnych mieszkańcach, związanych z muzyką, literaturą, teatrem i plastyką.

 

Raport medialny

Zapraszamy do pobrania raportu medialnego Light Move Festival 2013.