Gala festiwalowa
Artyści:
Janusz Bielecki
Janusz Bielecki (1961) – twórca muzyki solowej, kameralnej i symfonicznej. Na scenie muzycznej zadebiutował albumem „Rozterka” jako kompozytor jak i wykonawca. Wkrótce potem powstały m.in.: albumy „Żądze” na orkiestrę kameralną oraz „Żądze” na orkiestrę symfoniczną, kompozycja „Lustra” łącząca muzykę klasyczną z jazzem, „Zegary” – utwór na fortepian i orkiestrę symfoniczną. W 2012 roku skomponował wirtuozowskie utwory na flet – „Kolory lata” oraz, święcące triumfy również za granicą, „Concertino” na flet lub klarnet solo, orkiestrę smyczkową, fortepian i instrumenty perkusyjne. W kwietniu 2013 roku w Operze w Szanghaju odbyła się światowa premiera utworu „Melancholia” na skrzypce i orkiestrę. Najnowsze kompozycje Janusza Bieleckiego to „Symfonia Zmysłów”, „Sonata Libera” na flet i organy, „Miniatury taneczne” oraz „Miniatura na dwa flety i orkiestrę smyczkową”. Utwory Janusza Bieleckiego wykonywane są przez uznanych artystów w Polsce i za granicą, m.in. w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Brazylii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Chinach. Kompozytor, w ciągu zaledwie kilku lat, znalazł się w czołówce polskich artystów-promotorów i mecenasów łączących kulturę i biznes.
AGNIESZKA GREINERT Z ZESPOŁEM – MAŁY PEJZAŻ PARYSKI
Zapraszam państwa na małą ucztę muzyczną w towarzystwie akordeonu, gitary, kontrabasu oraz instrumentów perkusyjnych. Będą to szlagiery muzyki francuskiej. Piszę ucztę, bo każdorazowo kiedy spotykamy się z muzykami i mamy możliwość popracować nad piosenkami francuskimi tj. C’est ci bon , Gigi l’amoroso , La boheme w polskich przekładach J. Przybory, W. Młynarskiego czy M. Czapińskiej – pochylamy się z wdzięcznością nad tym poetycko – muzycznym geniuszem . Dziękując wszystkim moim pedagogom, dzięki którym z pasją i miłością wciąż mogę odkrywać nowe horyzonty, jako aktorka i jako muzyk pragnę w imieniu
Leszek Kołodziejski – akordeon
Wojciech Lipiński -gitara
Marcin Fidos – kontrabas
Radek Bolewski – inst. Perkusyjne
Plus moja osoba, zaprosić na „Mały pejzaż Paryski”.
Agnieszka Antonina Greinert aktorka, pedagog Łódzkiej Filmówki. Współpracuje z Teatrem Muzycznym. Stała współpraca z muzykami P. Jabłońskim, L. Kołodziejskim, W. Lipińskim, M. Fidosem i R .Bolewskim. W marcu tego roku wydała swą pierwszą autorską płytę „Czekam na jutro”.
Art Color Ballet (POL, Kraków)
To pierwszy w Polsce w Polsce zespół, który łączy w przedstawieniach malarstwo na ciele, muzykę oraz taniec. Założyła go w 1998 r. w Krakowie Agnieszka Glińska – tancerka, choreograf i artystka sztuki bodypainting. Art Color Ballet wykorzystuje różne style tańca: klasyczny, jazzowy, współczesny, a także czerpie inspirację z etnicznych elementów tańca z różnych regionów Polski i świata. Dramaturgię spektakli buduje kompozycja malarstwa, tańca, muzyki i światła. Czasem elementem spektaklu jest zastosowanie mimikry, gdy tancerz wtapia się w obraz, innym razem to klasyczny spektakl baletowy albo action painting – improwizacja z pogranicza performance. Najczęściej stosowaną techniką malowania ciała w Art Color Ballet jest „gąbka – pędzel”, a także eksperymenty z organicznymi pigmentami, jak glina, ziemia, mąka, ziarna oraz techniki malarskie bardziej współczesne: airbrush i efekty specjalne. Sesje filmowe i fotograficzne stanowią ciekawą podstawę tworzenia spektakli i pracy ze światłem, efektów multimedialnych lub samodzielnych etiud filmowych (film Cykle do Orawy Wojciecha Kilara na Sound&Screen Festival 2013 film ten zajął II miejsce w konkursie). Seria prac fotograficznych znalazła się w albumie Art Color Ballet wydanym przez wydawnictwo BOSZ. Pomysły na spektakle Art Color Ballet to autorskie projekty Agnieszki Glińskiej, która zaprasza do współpracy malarzy, choreografów i kompozytorów. Art Color Ballet od 14 lat uczestniczy w World Bodypainting Festival w Austrii. Eksperymenty z wykorzystaniem światła UV, nietypowych rekwizytów scenograficznych oraz choreografii zapewniły artystom czterokrotne zdobycie I miejsca na festiwalu.