Fakt.pl: Łódź znów nabierze kolorów

W najbliższy weekend, 10-12 października lepiej zostać w Łodzi. Szykuje się impreza, która ma coraz więcej fanów. To Light Move Festiwal czyli Festiwal Światła.

Odbywa się on w Łodzi od 2011 roku. To już nie tylko oświetlane kolorowo budynki na Piotrkowskiej, ale wręcz świetlne przedstawienia. W zeszłym roku zachwycały zmiany budynków przyplacu Wolności. Nowego charakteru nabierał co chwilę kościół Zesłania Ducha Świętego, archiwum państwowe i muzeum archeologiczne. A co nas czeka tym razem?

Iluminacje wykonane w najnowocześniejszej, energooszczędnej technologii LED zobaczymy na fasadach czterdziestu pięciu kamienic. Kolorowe światło ożywi elewacje kamienic w dwóch strefach na ul. Piotrkowskiej i przy Moniuszki. Ciekawe atrakcje czekać będą na gości w strefie Philips, na ul. 6 Sierpnia. Na czas festiwalu firma zaaranżuje tam „Uliczkę Braci Philips”. To miejsce stanie się żywym przykładem tego, jak światło buduje miasto, kreuje atmosferę bezpieczeństwa i komfortu, a tym samym zachęca ludzi do wyjścia wieczorem z domu.

W strefie Philips uczestnicy festiwalu będą mogli wykonać zdjęcie namalowane światłem, wziąć udział w konkursach, m.in. na najlepsze zdjęcie iluminacji, a także wykonać naGRAnia z pozdrowieniami oraz zaproszeniem do odwiedzenia tego miejsca i wysłanie takiej video kartki mailem.

http://www.fakt.pl/lodz/festiwal-swiatla-juz-10-12-pazdziernika-w-lodzi,artykuly,493185.html