Fakt.pl: Światło zatańczy nad Łodzią

Ten weekend upłynie nam pod znakiem światła. W Łodzi trwa czwarta już edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light Move Festival 2014.

Kolorowe pokazy świetlne cieszą się ogromnym zainteresowaniem i co rok przyciągają do Łodzi tłumy ludzi. Ideą festiwalu jest pokazanie, jak można w nieinwazyjny sposób szybko odmienić wizerunek miasta przy pomocy światła, wzmocnić poczucie tożsamości z miejscem oraz wyjść ze sztuką z muzeów i galerii do ludzi, na ulice i w publiczne przestrzenie miejskie. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, w w tym roku osią pokazów jest ulica Piotrkowska.

Atrakcje związane z festiwalem można podziwiać na odcinku od Starego Rynku do ul. Tuwima. Light Move Festival 2014 potrwa w Łodzi do 12 października. Pokazy można oglądać od godz. 18:45 do północy. Wielkoformatowe projekcje i  pokazy laserowe obejmują 45 kamienic. Przewidziano także 15 artystycznych instalacji świetlnych oraz 40 iluminacji wybranych odcinków ulic, występy parateatralne i koncerty. Szczegółowy program znajdziecie państwo na stronie: http://lmf2014.lmf.com.pl/harmonogram_light-move-festival-lodz-2014/

http://www.fakt.pl/lodz/festiwal-swiatla-w-lodzi,artykuly,495067.html