Radio Łódź: Light Move Festival 2014 [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Łodzi zakończył się Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival 2014. Na żywo można było zobaczyć siedem wielkoformatowych projekcji, blisko czterdzieści iluminacji budynków i placów oraz piętnaście INSTALACJI artystycznych.

Festiwal Światła na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi (Fot. Konrad Ciężki)

Na kamienicach przy ulicy Piotrkowskiej, woonerfie na 6 Sierpnia, Moniuszki, Nowomiejskiej, w Parku Staromiejskim i Rynku Starego Miasta, przez trzy dni można było oglądać pokazy świetlne, projekcje w technologii 2D i 3D mapping oraz wielkoformatowe animacje. Odbyły się też koncerty i happeningi. – Wiemy, że najbardziej podobają się widzowi projekcje wielkoformatowe, dla których ekranem są elewacje budynków. Zawsze wybieramy kamienice szczególne dla naszego miasta, dla jego tożsamości, historii. Tak jest i w tym roku. Między innymi dziewięć budynków poddanych jest transformacjom, gdzie GRAświatło, kolor, dźwięk. Przygotowaliśmy też bardzo dużo różnych, innych wydarzeń – opowiada Beata Konieczniak, organizatorka Festiwalu.

Tegoroczna edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival 2014 trwała przez trzy dni i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem łodzian.

https://www.radiolodz.pl/posts/8767-ostatnia-szansa-by-zobaczyc-festiwal-swiatla-2014-w-lodzi-zdjecia-wideo