MMlodz: FESTIWAL ŚWIATŁA LIGHT MOVE FESTIVAL 2014. Będzie wizualizacja łódzkich rzek i świecące balony

Light Move Festival 2014 potrwa od 10 do 12 października. Oprócz kamienic rozświetlony zostanie też Park Staromiejski.

Light Move Festival to nie tylko kolorowe obrazy na kamienicach. ...

Light Move Festival 2014 potrwa od 10 do…

Autor: materiały Fundacji „Lux Pro Monumentis”

 

FESTIWAL ŚWIATŁA LIGHT MOVE FESTIVAL 2014. Będzie wizualizacja łódzkich rzek i świecące balony


Fundacja „Lux Pro Monumentis”, która organizuje Light Move Festival, rozstrzygnęła konkurs „Światło w przestrzeń”. Spośród nadesłanych propozycji wybrano trzy instalacje, które zobaczymy podczas tegorocznej edycji Light Move.

FESTIWAL ŚWIATŁA LIGHT MOVE FESTIVAL 2014

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca „W poszukiwaniu rzek” (zdjęcie główne). W Parku Staromiejskim powstanie mapa łódzkich rzek, które będą widocznie dzięki oświetleniu UV. INSTALACJA powstanie na „placu szachowym”. Po wejściu na jego teren każdy otrzyma latarkę UV. Mapę będzie można zobaczyć świecąc w kierunku koron drzew, gdzie zostaną zawieszone wstęgi nasączone specjalną farbą.


Light Move Festival 2014. Zobacz, gdzie w Łodzi będą pokazy [mapa]


Drugą nagrodę otrzymał projekt „Doświadczenie unizmu” autorstwa Aleksandra Dynarka z Politechniki Łódzkiej. Między drzewami rozwieszona zostanie siatka z tkaniny LED RGB według wzoru Władysława Strzemińskiego. Podświetlona INSTALACJA ma „osaczyć” odbiorcę pulsującą ścianą koloru i przenieść w odmienny stan świadomości.

Trzecią z nagrodzonych prac jest „Balloomi”. Za pomocą specjalnej aplikacji podświetlona zostanie piramida balonów o podstawie długości trzech metrów. Każdy balon zawierał będzie pasek taśmy LED i stanie się jednym „pikselem”.

Adam Tubilewicz

http://www.mmlodz.pl/487340/festiwal-swiatla-light-move-festival–bedzie-wizualizacja-lodzkich-rzek-i-swiecace-balony