IV edycja LMF – Łódź, 10-12.10.2014

MAPA_LIGHT.MOVE.FESTIVAL.ŁÓDŹ 2014

Mapa (DO DRUKU): Część1Część 2

 

HARMONOGRAM_LIGHT.MOVE.FESTIVAL.ŁÓDŹ 2014.

Harmonogram (DO DRUKU):Część1Część2

GALA FESTIWALOWA LIGHT.MOVE.FESTIVAL.ŁÓDŹ 2014

LOKALE WSPÓŁPRACUJĄ LIGHT.MOVE.FESTIVAL.ŁÓDŹ 2014 

 

 

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła – Light. Move. Festival. Łódź 2014 to już czwarta edycja wyjątkowego wydarzenia na mapie polskich festiwali, które rokrocznie, zawsze w październiku, organizuje Fundacja Lux Pro Monumentis.

Fot. Piotr Kamionka/Angora

W tym roku zapraszamy w drugi weekend października – od piątku 10 X do niedzieli 12 X 2014 r. Pokazy i projekcje festiwalowe odbywać będą się codziennie, cyklicznie od godziny 18.30 aż do północy.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie szczególna. Obszar festiwalowy wyznaczyliśmy na długości ponad 2,5 kilometra. Dzięki możliwościom, jakie daje światło, odbędziemy bajkową podróż po łódzkim Śródmieściu – od kolebki naszego miasta, Starego Rynku, przez park Staromiejski, docierając wreszcie na ośmiokątny plac Wolności, a z niego wyruszając na wspaniałą ulicę Piotrkowską (wraz z reprezentacyjnym pasażem Meyera, czyli dzisiejszą ulicą Moniuszki), aż do ulicy Tuwima. Nocne oblicze Łodzi pomogą nam odkryć zaproszeni do współpracy krajowi oraz zagraniczni artyści światła.

W programie znajdą się projekcje wielkoformatowe typu mapping 2D i 3D, wideoprojekcje, przestrzenne pokazy laserowe, artystyczne instalacje świetlne, iluminacje wybranych odcinków pierzei ulic, występy parateatralne, koncerty oraz wiele innych ciekawych propozycji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie internetowej oraz profilu na portalu Facebook.

Beata Konieczniak Kreator Festiwalu Rada Fundacji Lux Pro Monumentis